EV-GP na eFleet Day 2023: Obnoviteľné zdroje a optimalizácia nákladov na prevádzku firemných elektromobilov

EV-GP sa zapojí aj do diskusie na tému inteligentných riešeniach, ktoré pomáhajú pri zavádzaní elektromobilov vo firme.

eFleet Day 2023: Najjednoduchšia cesta k elektromobilu? Financovanie na mieru!

V odborných diskusiách sa bude pozornosť venovať aj ekonomickej otázke, ktorá je s elektrifikáciou firemného vozového parku úzko prepojená. 

LeasePlan na eFleet Day 2023: Ako efektívne zabezpečiť elektrickú firemnú flotilu?

O finančnej stránke firemnej elektromobility sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť pre prijatie správneho rozhodnutia.

eFleet Day 2023: Elegantní súrodenci DS 4 E-TENSE PHEV a DS 7 E-TENSE 4×4 300

Svoje elektrifikované modely bude mať pripravené na testovacie jazdy, počas ktorých sa účastníci môžu na vlastnej koži zoznámiť s tým, čo je to súčasná elektromobilita.

eFleet Day 2023: Elektrifikované modely Citroën v plnej paráde

Na účastníkov konferencie je pripravená aj značka Citroën so svojimi modelmi Citroën ë-C4 X a C5 Aircross PHEV Hybrid 225 ë-EAT8.

eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Registrujte sa na eFleet Day

Odborná konferencia eFleet Day 2023 svoje brány otvorí už túto stredu 29. marca 2023 v priestoroch rezortu x-bionic® sphere, Šamorín. Venovať sa bude elektromobilite a jej postaveniu vo firemnom sektore so všetkým, čo k tomu patrí.

Okrem zástupcov najznámejších automobiliek, finančných inštitúcií a firiem, ktoré majú bohaté skúsenosti s elektromobilmi zo svojich vozových parkov, nebudú chýbať ani odborníci na problematiku nabíjania elektrických vozidiel. 

Na ich čele bude slovenská spoločnosť EV-GP, ktorá sa zapojí aj do diskusie na tému inteligentných riešeniach, ktoré pomáhajú pri zavádzaní elektromobilov vo firme. Reč padne na znižovanie nákladov, využívanie obnoviteľných zdrojov či optimalizovanie nabíjania s ohľadom na čo najmenšie zaťaženie sústavy.

Toto všetko sú veci, ktoré sa postupne zvyknú vynoriť pri modernizácii vozových parkov. Hlavná otázka je síce jasná – ako elektromobily vo firme využívať čo najlepšie? -, no na to prirodzene nadväzujú práve veci ako správa vozidiel, ich nabíjanie a znižovanie prevádzkových nákladov. 

OZE ako pomocník pre firmu aj jednotlivca

Veľkou pomocou pri dosahovaní stanovených cieľov pritom môžu byť obnoviteľné zdroje a batériové úložiská. To sú oblasti, v ktorých ný EV-GP vynikajúce zázemie. Rieši problematiku obmedzenej rezervovanej kapacity pri vytváraní nabíjacích bodov, pomáha optimalizovať nákup elektrickej energie a venuje sa aj priamej implementácii obnoviteľných zdrojov do nabíjacej infraštruktúry.

Možností ako optimalizovať nabíjanie je mnoho a firma EV-GP sa v nich orientuje ako žiadna iná. Verejné, firemné aj flotilové nabíjanie elektromobilov s využitím obnoviteľných zdrojov elektrickej energie. Od štandardizovaných až po zákazkové riešenia pokrývajúce individuálne potreby každého vozového parku. Vyberať je skutočne z čoho.

Foto: EV-GP

Spojenie dvoch svetov

Prirodzená symbióza medzi nabíjaním elektrických vozidiel a skladovaním elektrickej energie. Táto kombinácia v riešeniach EV-GP znižuje náklady na energiu a v prípade výpadku prúdu slúži aj ako záložný zdroj elektrickej energie. 

Ďalšími benefitmi sú zníženie a stráženie rezervovanej kapacity, vyrovnávanie odchýlky. Systém ukladania energie navyše zabezpečuje najlepšie ceny elektriny a umožňuje priamu účasť na trhu s energiou. Automaticky vyhodnocuje spotrebu, poskytuje online prehľad a vyhodnotenia.

Všetky kľúčové informácie o nabíjacích riešeniach spoločnosti EV-GP sa dozviete už 29. marca 2023 počas konferencie eFleet Day 2023!

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár