EV-GP na eFleet Day 2023: Obnoviteľné zdroje a optimalizácia nákladov na prevádzku firemných elektromobilov

EV-GP sa zapojí aj do diskusie na tému inteligentných riešeniach, ktoré pomáhajú pri zavádzaní elektromobilov vo firme.

eFleet Day 2023: Najjednoduchšia cesta k elektromobilu? Financovanie na mieru!

V odborných diskusiách sa bude pozornosť venovať aj ekonomickej otázke, ktorá je s elektrifikáciou firemného vozového parku úzko prepojená. 

LeasePlan na eFleet Day 2023: Ako efektívne zabezpečiť elektrickú firemnú flotilu?

O finančnej stránke firemnej elektromobility sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť pre prijatie správneho rozhodnutia.

eFleet Day 2023: Elegantní súrodenci DS 4 E-TENSE PHEV a DS 7 E-TENSE 4×4 300

Svoje elektrifikované modely bude mať pripravené na testovacie jazdy, počas ktorých sa účastníci môžu na vlastnej koži zoznámiť s tým, čo je to súčasná elektromobilita.

eFleet Day 2023: Elektrifikované modely Citroën v plnej paráde

Na účastníkov konferencie je pripravená aj značka Citroën so svojimi modelmi Citroën ë-C4 X a C5 Aircross PHEV Hybrid 225 ë-EAT8.

eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Registrujte sa na eFleet Day

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu vo firmách, sa nezadržateľne blíži. Návštevníkov privíta už 29. marca v priestoroch rezortu x-bionic® sphere, Šamorín.  

Konferencia otvorí najdôležitejšie témy a prinesie kľúčové odpovede na otázky spojené s nasadením a prevádzkovaním elektromobilov vo firemnom vozovom parku. 

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od ľudí a firiem, ktorí už elektrické autá denne používajú.  Testovacie jazdy a ukážka najnovších elektromobilov. Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky. O tom všetkom bude eFleet Day 2023.

Priamo v mieste diania nebude chýbať ani výrazné meno automobilového priemyslu – DS Automobiles. Svoje elektrifikované modely bude mať pripravené na testovacie jazdy, počas ktorých sa účastníci môžu na vlastnej koži zoznámiť s tým, čo je to súčasná elektromobilita. Vyskúšať si konkrétne budete môcť dvojicu DS 4 E-TENSE PHEV a novú DS 7 E-TENSE 4×4 300.

DS 4 E-TENSE PHEV ako súčasť eFleet Day 2023

Model DS 4 má pozoruhodné rozmery – vozidlo je široké 1,83 m, má veľké kolesá s priemerom 720 mm, pritom má kompaktnú dĺžku 4,40 m a výšku iba 1,47 m. Celok, ktorý stojí na platforme EMP2,  pôsobí moderne, impozantne a jedinečne. 

Nová platforma vznikla tak, aby dosiahla požadované proporcie a zároveň aj čo najlepšiu aerodynamiku. Do segmentu prináša úplne nový pomer medzi karosériou a veľkosťou kolies a svet prémiových vozidiel obohacuje o siluetu, ktorá je atletická, no zároveň aj efektívna.

Základnou črtou modelu DS 4 je elegancia. Tá sa stáva dominantným faktorom vďaka vzhľadu so špeciálnymi nárazníkmi, jemným dotykom chrómu a streche v kontrastnej čiernej, ktorá dodáva impozantný, atletický postoj.

DS 4 E-TENSE PHEV | Foto: DS

Interiér vozidla DS 4 je digitálny, ladný a ergonomický, každý prvok je do neho intuitívne integrovaný z hľadiska funkcie aj štýlu. V interiéri sa využívajú materiály ako koža, jaseňové drevo či kovaný karbón, s precíznosťou detailov a ručným spracovaním. Pocit nadštandardného komfortu prinášajú početné inovácie, ktorých cieľom je vytvoriť na palube vozidla DS 4 dokonalý pokoj.

DS 4 stojí na novej vývojovej verzii platformy EMP2, ktorá používa 70 % nových alebo špeciálnych dielcov. Od svojho uvedenia na trh ponúka plug-in hybridnú technológiu s výkonom 165 kW/ 225 k a dojazdom viac ako 50 kilometrov s nulovými emisiami v kombinovanom cykle WLTP.

Preplňovaný štvorvalcový motor s výkonom 132 kW (180 k) dopĺňa elektromotor s výkonom 81 kW (110 k) spojený s automatickou osemstupňovou prevodovkou EAT8. Všetko napája výkonnejšia batéria s novými kompaktnejšími článkami s väčšou kapacitou 12,4 kWh umiestnená za deformovateľným priečnym nosníkom. Krútiaci moment 360 Nm udeľuje vozidlu zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,7 sekundy a 1 000 m s pevným štartom prejde za 27,3 sekundy.

DS 4 E-TENSE PHEV | Foto: DS

DS 7 E-TENSE 4×4 300: Osobnosť a elegancia v hybridnom prevedení

Ako druhý zástupca z radu DS Automobiles sa na eFleet Day 2023 predstaví špičkový plug-in hybrid DS 7 E-TENSE 4×4 300k. Ide o novinku, ktorá sa vyznačuje prvotriednym technologickým zázemím, elegantným prevedením, bezkonkurenčným komfortom a výkonom elektrifikovaného pohonu až 220 kW!

Nový model DS 7 vychádza zo svojich priebojných predchodcov. Súbor ich jedinečných vlastností však posúva ešte o stupienok vyššie. Nádych dynamiky s ostrými črtami rešpektuje charakter modelov z dielne DS Automobiles, no dodáva mu čerstvý nádych dymamiky s ostrejšími líniami, veľmi jednotným dizajnom a dôrazom na vyváženosť každého prvku. Od svetlometov, cez mriežku chladiča až po veko batožinového priestoru.

DS 7 E-TENSE 4×4 300 | Foto: DS

Hoci sa enormná pozornosť venovala celkovému dizajnu tohto elektrifikovaného modelu, zmeny zachádzajú omnoho ďalej. Príkladom sú nové 19-palcové disky kolies EDINBURGH a SILVERSTONE. Tie okrem posilnenia nového dizajnu zlepšujú aj aerodynamickú účinnosť, čo, okrem iného, znamená vyššiu efektivitu jazdy. 

Na konferencii eFleet Day 2023 si budete môcť naživo vyskúšať model DS 7 E-TENSE 4×4 300, ktorý prináša rozvodovku s pohonom všetkých štyroch kolies s motorom PureTech 200, ako aj elektromotormi s výkonom 81 kW (110 k) a 83 kW (113 k) na každej z náprav. 

DS 7 zostáva jedným z najúspornejších vozidiel vo svojej triede, a to najmä vďaka svojej nízkej hmotnosti. Dokazuje to aj skutočnosť, že 14,2 kWh batéria poskytuje podľa kombinovaného cyklu WLTP dojazd s nulovými emisiami do vzdialenosti až 63 kilometrov. Doba nabíjania na 7,4 kW nabíjačke je približne dve hodiny. Pri zvolení klasickej domácej zásuvky je na nabitie potrebných 7 hodín.

DS 7 E-TENSE 4×4 300 | Foto: DS

Rovnako ako najvýznamnejšie parížske módne domy, aj DS Automobiles venuje osobitnú pozornosť výberu materiálov a spôsobu ich spracovania. Interiér sa preto dočkal dodatočných úprav pre dosiahnutie očakávanej francúzskej výnimočnosti. 

Nové čalúnenie s nariaseným efektom na koženom obložení Nappa sa teraz nachádza na palubnej doske a paneloch dverí. Bez švov a spojov zachováva pocit a vzhľad prírodnej kože. Kožu ďalej zušľachťuje razenie s líniami pripomínajúcimi podpis unikátneho denného svietenia DS LIGHT VEIL.

Novinka dostala perleťové prešívanie ponúkané v nových farbách White a Zephyr, celokožený volant s airbagom potiahnutým kožou, reliéfne vložky Clous de Paris, ktoré sú ikonické pre automobilku DS Automobiles a nezabudlo sa ani na čalúnenie v podobe remienka hodiniek, ktoré je prvýkrát v ponuke vo farbe Pearl Grey. Interiér dopĺňa náladové osvetlenie, ktoré si možno prispôsobiť a novým vzorom založeným na reliéfnych vložkách Clous de Paris.

Informačno-zábavný systém s rozhraním DS IRIS SYSTEM je jednou z najväčších zmien nového modelu DS 7. Rozhranie s novou grafikou je úplne konfigurovateľné, reaktívne, úplne bezproblémové a podporuje rozpoznávanie povelov vydaných prirodzeným hlasom. 

Prepracovaná 12-palcová dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením obsahuje ponuku zloženú z miniaplikácií na prístup ku všetkým funkciám jediným pohybom: na ovládanie online navigácie, ventilácie, digitálnych zdrojov zvuku a informácií o ceste. Obrazovka podporuje aj zobrazenie pohľadov na vozidlo spredu a zozadu, pri čom využíva digitálne kamery s vysokým rozlíšením.  Nechýba ani podpora funkcií Mirror Screen cez Wi-Fi.

DS 7 E-TENSE 4×4 300 | Foto: DS

S príchodom nového modelu DS 7 svoju premiéru zažívajú špeciálne technológie pre zvýšenie pohodlia a relaxu. Kamerou riadený systém tlmenia DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, ktorý je vo svojej triede úplne jedinečný, nastavuje každé koleso nezávisle podľa nerovností na vozovke.

Technológia DS NIGHT VISION sníma vozovku a jej okraje, aby rozpoznala cyklistov, chodcov a zvieratá na vzdialenosť až 100 metrov. Vodič dostáva informácie na digitálnom prístrojovom displeji, na ktorom sa v prípade nebezpečenstva zobrazí špeciálne varovanie.

DS DRIVER ATTENTION MONITORING pomocou dvoch kamier analyzuje úroveň pozornosti vodiča. Prvá kontroluje správanie auta v jeho okolí a druhá, zameraná na tvár vodiča, diagnostikuje smer jeho pohľadu, jeho tvár a pohyb očných viečok, čo sa premieta do úrovne ospalosti a pozornosti.

Nový model DS 7 je vybavený adaptívnym tempomatom DS DRIVE ASSIST, ktorý dokáže zastaviť a opätovne rozbehnúť vozidlo bez zásahu vodiča a taktiež aj pomôckou, ktorá umožňuje vodičovi udržať vozidlo v jazdnom pruhu. Svojou prítomnosťou poskytuje  poloautonómnu jazdu úrovne 2.

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár