EV-GP na eFleet Day 2023: Obnoviteľné zdroje a optimalizácia nákladov na prevádzku firemných elektromobilov

EV-GP sa zapojí aj do diskusie na tému inteligentných riešeniach, ktoré pomáhajú pri zavádzaní elektromobilov vo firme.

eFleet Day 2023: Najjednoduchšia cesta k elektromobilu? Financovanie na mieru!

V odborných diskusiách sa bude pozornosť venovať aj ekonomickej otázke, ktorá je s elektrifikáciou firemného vozového parku úzko prepojená. 

LeasePlan na eFleet Day 2023: Ako efektívne zabezpečiť elektrickú firemnú flotilu?

O finančnej stránke firemnej elektromobility sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť pre prijatie správneho rozhodnutia.

eFleet Day 2023: Elegantní súrodenci DS 4 E-TENSE PHEV a DS 7 E-TENSE 4×4 300

Svoje elektrifikované modely bude mať pripravené na testovacie jazdy, počas ktorých sa účastníci môžu na vlastnej koži zoznámiť s tým, čo je to súčasná elektromobilita.

eFleet Day 2023: Elektrifikované modely Citroën v plnej paráde

Na účastníkov konferencie je pripravená aj značka Citroën so svojimi modelmi Citroën ë-C4 X a C5 Aircross PHEV Hybrid 225 ë-EAT8.

eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Registrujte sa na eFleet Day

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu a jej potenciál pre firemný segment, sa nezadržateľne blíži. Svoje brány otvorí už 29.marca 2023 v priestoroch rezortu xbionic sphere, Šamorín.

Pripravené sú odborné prezentácie, prednášky a panelové diskusie, ktoré budú pokrývať prakticky každý detail elektromobilov z pohľadu firemných vozových parkov. K tomu sa ako skvelá príležitosť na osobné zoznámenie s najmodernejšími elektromobilmi pridávajú testovacie jazdy. 

Jednou z kľúčových tém konferencie eFleet Day 2023 bude nabíjanie elektrických vozidiel a všetko, čo je s tým spojené. Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie. Chýbať nebude ani pohľad na existujúce i pripravované technológie pre správu nabíjania vozidiel zo sveta e-mobility.

Ani v tomto prípade to však nebude len žiadna teória. Priamo v priestoroch rezortu xbionic sphere budú nainštalované najnovšie nabíjacie riešenia. Postará sa o to spoločnosť ejoin, ktorá účastníkom konferencie eFleet Day 2023 doslova umožní nahliadnuť za oponu svojich technológií.

Foto: ejoin

Firma ejoin pracuje na komplexných riešeniach pre firemných zákazníkov, ktorí požadujú spoľahlivé a flexibilné nabíjanie nielen na cestách, ale aj doma, či vo firemných priestoroch. O jednoduché nabíjanie elektromobilov sa postará ich najnovší produkt, ktorým je nová generácia prenosnej nabíjačky ejoin PORTY FLEET s vymeniteľnými konektormi a smart funkciami.

Najmä pri nabíjaní firemných áut je veľmi dôležité sledovať objem nabitej elektrickej energie nielen na cestách, ale aj doma. Dôvodom je evidovanie spotreby pre účely účtovníctva alebo pre potreby podrobného prehľadu. Práve inteligentná prenosná nabíjacia stanica ejoin PORTY FLEET zabezpečí prehľad o každej nabitej kilowatthodine.

Priamo na eFleet Day 2023 bude k dispozícii interaktívna veža, kde si každý záujemca bude môcť vyskúšať backend systém Smart Fuel Pass s integrovaným platobným systémom od Ultima Payments. Interaktívna veža bude osadená fixnou nabíjacou stanicou SINGLE a prenosným riešením PORTY FLEET. Ide o najnovších pomocníkov pre nabíjanie elektrických vozidiel za každých okolností.

Pod fundovaným dohľadom si priamo v praxi osvojíte nastavenie nabíjacích staníc, prácu s rozhraním a mobilnou aplikáciou. Dokonca získate aj prehľad o možnostiach autorizácie zákazníkov, čomu je dôležité rozumieť pri zmysluplnej správe nabíjania vo firme.

Foto: ejoin

Bližší pohľad na nabíjaciu stanicu ejoin PORTY FLEET

Nová generácia prenosnej nabíjacej stanice ejoin PORTY FLEET je vybavená mnohými inteligentnými funkciami a senzormi. Do kompaktného tela nabíjacej stanice sa podarilo implementovať elektromer, GPS, WiFi, 4G modem, bezdrôtovú reguláciu výkonu a aj riadiacu jednotku s podporou protokolu OCPP pre online napojenie na backend systém.

Vďaka tejto bohatej výbave zaznamenáva všetky dáta o nabíjaní a následne ich odosiela na vzdialený server k ďalšiemu spracovaniu. K dispozícii tak máte informácie o nabitej elektrickej energii, dĺžke nabíjania, ale aj mieste, kde bolo nabíjanie uskutočnené. Históriu nabíjaní je možné prezerať aj v mobilnej aplikácii, kde sa zároveň zobrazujú aj aktuálne prebiehajúce nabíjania s detailmi o aktuálnom nabíjacom výkone i dodanej elektrickej energii.

Nabíjacia stanica je vybavená indikačnými LED diódami, ktoré signalizujú zvolený nabíjací výkon a tlačidlom na jeho prepínanie. Jednoducho je tak možné prepnúť medzi nabíjaním s odberom 10 A, 16 A, 20 A alebo 32 A. Nabíjacia stanica podporuje aj bezdrôtovú reguláciu výkonu cez WiFi s napojením na elektromer cez dodávaný prevodník, vďaka čomu je vždy možné využiť maximálny nabíjací výkon bez obáv z vypnutia hlavného ističa.

Foto: ejoin

Keďže ejoin PORTY FLEET má vymeniteľné konektory, nabíjanie je možné cez 1-fázovú domácu zásuvku, 3-fázovú priemyselnú zásuvku, ale aj na (verejných) nabíjacích staniciach so zásuvkou Typ-2. Výmena nabíjacích konektorov je veľmi jednoduchá a rýchla. Inteligentný systém prenosnej nabíjačky automaticky deteguje pripojený konektor a sám upraví maximálny možný nabíjací výkon. O tom, že používanie a správa nabíjacích staníc ejoin sú skutočne jednoduché sa budete môcť presvedčiť osobne už 29. marca na konferencii eFleet Day 2023!

Slovenská spoločnosť ejoin okrem vývoja a výroby nabíjacích staníc, ako aj inteligentných riešení pre nabíjanie elektromobilov, prevádzkuje sieť nabíjacích staníc s viac ako 300 nabíjacími bodmi s výkonom do 150 kW.

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár