EV-GP na eFleet Day 2023: Obnoviteľné zdroje a optimalizácia nákladov na prevádzku firemných elektromobilov

EV-GP sa zapojí aj do diskusie na tému inteligentných riešeniach, ktoré pomáhajú pri zavádzaní elektromobilov vo firme.

eFleet Day 2023: Najjednoduchšia cesta k elektromobilu? Financovanie na mieru!

V odborných diskusiách sa bude pozornosť venovať aj ekonomickej otázke, ktorá je s elektrifikáciou firemného vozového parku úzko prepojená. 

LeasePlan na eFleet Day 2023: Ako efektívne zabezpečiť elektrickú firemnú flotilu?

O finančnej stránke firemnej elektromobility sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť pre prijatie správneho rozhodnutia.

eFleet Day 2023: Elegantní súrodenci DS 4 E-TENSE PHEV a DS 7 E-TENSE 4×4 300

Svoje elektrifikované modely bude mať pripravené na testovacie jazdy, počas ktorých sa účastníci môžu na vlastnej koži zoznámiť s tým, čo je to súčasná elektromobilita.

eFleet Day 2023: Elektrifikované modely Citroën v plnej paráde

Na účastníkov konferencie je pripravená aj značka Citroën so svojimi modelmi Citroën ë-C4 X a C5 Aircross PHEV Hybrid 225 ë-EAT8.

eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Registrujte sa na eFleet Day

Odborná konferencia eFleet Day 2023 bude dejiskom množstva vystúpení, počas ktorých zvučné mená automobilového priemyslu priblížia svoj pohľad na segment plne elektrických vozidiel a ich potenciál pre firemné vozové parky. 

Predstavenia najnovších elektromobilov, ukážky riešení z oblasti nabíjania, nástroje pre správu firemných vozových parkov, prednášky či odborné diskusie postavené na reálnych dátach. To všetko a omnoho viac združené na jednom mieste. Presne o tom bude konferencia eFleet Day 2023, ktorá svoje brány otvorí už 29. marca 2023 v priestoroch rezortu x-bionic sphere.

Konferencia sa súčasne stane miestom ďalšej exkluzívnej udalosti. Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku. Tento elektromobil, ktorý posúva hranice poznaného a očakávaného bude dostupný aj na testovacie jazdy!  

Po jeho boku sa na eFleet Day 2023 objaví aj model Audi Q4 e-tron 35 vo forme statickej prezentácie a plug-in hybrid Audi Q3 45 TFSI e, ktorý bude priamo na mieste dostupný na testovacie jazdy. Ide o skvelú príležitosť ako sa môžete na vlastnej koži zoznámiť s najnovšími elektrifikovanými modelmi z precíznej nemeckej stajne.

Foto: Audi

Prvé verejné stretnutie s Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro

Audi e-tron. Meno, ktoré sa na dlhý čas stalo prakticky synonymom luxusných elektrických SUV. Teraz prechádza svojou obrodou a na trh prichádza na elektromobile v úplne novej faceliftovej podobe. Audi e-tron je lepší než kedykoľvek predtým. O tom sa nedá pochybovať ani na jedinú minútu.

Nástupca priekopníka, prvej elektrickej Audiny, svoj výrazný skok vpred prezentuje s mierne upraveným menom a charakterom, no to neznamená, že by zabúdal na odkaz svojho predchodcu. Práve naopak. Hrdo sa ho pridŕža. Je to stále e-tron, hoci prepracovaný v každom ohľade.

Výsledkom tohto prístupu je aj model Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro, ktorý na vás bude čakať na konferencii eFleet Day 2023, kde sa na vlastné oči môžete presvedčiť o tom, ako pokračuje príbeh pioniera elektromobility v luxusnom segmente.

Foto: Audi

Väčší, priestrannejší, výkonnejší a s väčším dojazdom. Vrcholový model prináša zlepšenia všade tam, kde to skutočne pocítite. Novinka Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro sa pýši rozmermi 4915 x 1937 x 1619 mm, objemom batožinového priestoru 528 litrov, k čomu pridáva aj priestor predného kufra, takzvaného frunku, s objemom 62 litrov. 

Výkonu má priam na rozdávanie. Starajú sa o to dva elektromotory s kombinovaným výkonom 300 kW a krútiacim momentom 664 Nm. Maximálna rýchlosť sa zastavuje na hodnote 200 km/h, pričom z nuly na stovku sa “nový e-tron” rozbehne za 5,6 sekundy. 

Batéria s využiteľnou kapacitou 106 kWh sa postará o plne elektrický dojazd až 600 km. Prítomnosť nabíjacieho výkonu 170 kW znamená, že nabitie z 10 na 80% svojej kapacity potrvá približne 31 minút.

Podporované je aj AC nabíjanie s výkonom 11 kW v základe, prípadne 22 kW s príplatkovou palubnou nabíjačkou. Nabitie batérie pri AC nabíjaní je potom záležitosťou približne 6 hodín. 

Foto: Audi

Nechýba ani podpora technológie Plug & Charge, ktorá značne uľahčuje už tak jednoduché nabíjanie elektromobilu. Stačí ho pripojiť k vhodnej nabíjacej stanici a proces sa spustí bez toho, aby ste ho museli autorizovať cez mobilnú aplikáciu alebo RFID kartu.

Nové meno už na prvý pohľad prezradí, že pred vami stojí absolútna špička elektromobilového segmentu. Podčiarkuje to luxusný interiér, približne 40 asistenčných systémov pre vodiča, prepracovaný infotainment s dvojicou obrazoviek, podpora hlasového ovládania či veľká novinka v podobe funkcia pre diaľkové zaparkovanie vozidla.

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár