eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Xmarton na eFleet Day 2023: Elektrický carsharing a vozový park pod drobnohľadom

Nemôže chýbať spoločnosť Xmarton, ktorá sa vyznačuje komplexným riešením pre nepretržitú správu elektrického vozového parku.

ZSE Drive na eFleet Day 2023: Komplexné riešenia pre nabíjanie elektromobilov vo firmách

ZSE Drive problematiku nabíjania zastrešuje od A po Z. To znamená, že do jej pôsobnosti patrí aj segment firemnej elektromobility. 

eFleet Day 2023: So svojimi esami prichádza aj Opel

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj nemecká automobilka Opel. Tešiť sa môžeme na modely ako Astra PHEV, Zafira e-Life a Grandland GSe.

eFleet Day 2023: Kia elektrifikuje naplno. Prichádza s týmito modelmi

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj juhokórejská automobilka Kia. Tešiť sa môžeme na modely ako Kia EV6 či Niro PHEV.

eFleet Day 2023: Elektromobilita na Slovensku potrebuje nové impulzy

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu vo firme, sa nezadržateľne blíži. Toto prinesie!

Registrujte sa na eFleet Day

Kedy sa do firemného vozového parku oplatí zaradiť elektromobily? Podľa čoho si vybrať ten správny model a ako sa vôbec dá pripraviť na elektrifikáciu? To je len malá časť otázok, ktorými bude do detailov sprevádzať odborná konferencia eFleet Day 2023.

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od ľudí a firiem, ktorí už elektrické autá denne používajú. Testovacie jazdy a ukážka najnovších elektromobilov. Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky. Presne o tom bude eFleet Day 2023, ktorý už 29. marca 2023 prebehne v priestoroch x-bionic® sphere, Šamorín.

Konferenciu eFleet Day 2023 zastrešujú aj tie najzvučnejšie mená automobilového segmentu. So svojimi skúsenosťami, exkluzívnym portfóliom a testovacími jazdami tu nebude chýbať ani Opel.

Opel Astra PHEV

Plug-in hybridná Astra predstavuje historicky prvé kompaktné plug-in hybridné vozidlo značky Opel. Pre zákazníkov predstavuje pre zákazníkov každodennú výnimočnú jazdu s prvotriednymi technológiami. Na Slovensku ponúka 1,6-litrový benzínový motor, ktorý ponúka výkon 133 kW / 180 koní.

Opel Astra PHEV TEST

Klasický spaľovací motor dopĺňa elektromotor s výkonom 81 kW / 110 koní. Aj s pomocou 8-stupňovej prevodovky sa dokáže Astra dostať na maximálnu rýchlosť 225 km/h. Pri jazde na čisto elektrický pohon sa dostanete na úroveň 135 km/h. Pri prekročení tejto rýchlosti sa automaticky aktivuje spaľovací motor. Z 0 na 100 km/h sa viete dostať za 7,6 sekundy.

Opel Astra PHEV TEST

Nabiť si Astru viete za dve hodiny. Maximálny nabíjací výkon batérie tohto plug-in hybridného automobilu je 7,4 kW. Pri našom testovaní sme sa spotreba elektrickej energie pri jazde v meste nachádzala na úrovni 18,7 kWh/100 km. Celková spotreba sa pri jazde na diaľnici dostala na 6,9 l/100 km.

Opel Grandland GSe

Opel Grandland GSe je plug-in hybridné SUV, ktoré sa pýši dynamikou, štýlovosťou a zdatnosťou. Vozidlo využíva kombináciu 1,6-litrového zážihového motora s dvomi elektromotormi. Dokopy dosahujú výkon až 221 kW / 300 koní. Vozidlo sa môže pochváliť pohonom všetkých štyroch náprav, dobrou trakciou či výborným rozjazdom z miesta.

Opel Grandland PHEV TEST

Grandland GSe dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a maximálne dokáže ísť rýchlosťou 235 km/h. Na čisto elektrický výkon však dosiahnete najviac 135 km/h, čo bohato vystačí bežnému používateľovi. Batéria má kapacitu 13,2 kWh, čo zabezpečí až 50 km jazdy na elektrický pohon. 

Opel Grandland PHEV TEST

V automobile nájdeme aj unikátnu kalibráciu zavesenia kolies a riadenia, vzpery McPherson vpredu a viacprvkovú nápravu vzadu, tuhšie pružiny a tlmiče s technológiou selektívneho tlmenia. Vonkajší dizajn modelu Grandland s maskou Opel Vizor dopĺňajú štýlové motívy charakteristické pre rad GSe: 19-palcové disky z ľahkej zliatiny inšpirované oceneným konceptom Manta GSe, unikátny zadný difúzor a znak GSe na dverách batožinového priestoru.

Opel Zafira-e Life

Aj keď ide o veľmi veľké vozidlo, Zafira-e Life sa bez problémov zmestí aj na stiesnenejšie miesta, akými sú napríklad podzemné garáže. Pod jeho kapotou sa nachádza elektromotor s výkonom 100 kW / 136 koní s predným náhonom. Batéria s kapacitou 75 kWh sa nachádza v podlahe vozidla, a preto neuberá na veľkosti vnútorných priestorov.

Opel Zafira-e Life spredu vpravo 2

Vo vnútri sa dočkáme množstva miesta, ktoré môžete využiť na prevezenie objemného nákladu alebo až siedmich pasažierov. Okrem veľkého vnútorného priestoru zaujme interiér tiež rozkladacím stolíkom v druhom rade sedadiel, ktorý sa dá použiť na viacero účelov. Priemerná spotreba vozidla je uvádzaná výrobcom na úrovni 24,4-27,3 kWh na 100 km.

eFleet Day 2023 v skratke

Chcete elektrifikované vozidlá spoločnosti Opel zažiť na vlastnej koži? Tak to nesmiete chýbať na konferencii eFleet Day 2023! Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa ešte dnes.

  • Elektromobilita vo firme: Odpovede na všetky otázky vo veci prevádzky elektromobilov vo firme
  • Prednášky a diskusie: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky
  • Testovacie jazdy: Predvádzacie vozidlá k dispozícii na testovacie jazdy
  • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, zástupcami automobiliek a infraštruktúry