eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Xmarton na eFleet Day 2023: Elektrický carsharing a vozový park pod drobnohľadom

Nemôže chýbať spoločnosť Xmarton, ktorá sa vyznačuje komplexným riešením pre nepretržitú správu elektrického vozového parku.

ZSE Drive na eFleet Day 2023: Komplexné riešenia pre nabíjanie elektromobilov vo firmách

ZSE Drive problematiku nabíjania zastrešuje od A po Z. To znamená, že do jej pôsobnosti patrí aj segment firemnej elektromobility. 

eFleet Day 2023: So svojimi esami prichádza aj Opel

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj nemecká automobilka Opel. Tešiť sa môžeme na modely ako Astra PHEV, Zafira e-Life a Grandland GSe.

eFleet Day 2023: Kia elektrifikuje naplno. Prichádza s týmito modelmi

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj juhokórejská automobilka Kia. Tešiť sa môžeme na modely ako Kia EV6 či Niro PHEV.

eFleet Day 2023: Elektromobilita na Slovensku potrebuje nové impulzy

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu vo firme, sa nezadržateľne blíži. Toto prinesie!

Registrujte sa na eFleet Day

Kedy sa do firemného vozového parku oplatí zaradiť elektromobily? Podľa čoho si vybrať ten správny model a ako sa vôbec dá pripraviť na elektrifikáciu? To je len malá časť otázok, ktorými bude do detailov sprevádzať odborná konferencia eFleet Day 2023.

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od ľudí a firiem, ktorí už elektrické autá denne používajú. Testovacie jazdy a ukážka najnovších elektromobilov. Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky. Presne o tom bude eFleet Day 2023, ktorý už 29. marca 2023 prebehne v priestoroch x-bionic® sphere, Šamorín.

Konferenciu eFleet Day 2023 zastrešujú aj tie najzvučnejšie mená automobilového segmentu. So svojimi skúsenosťami, exkluzívnym portfóliom a testovacími jazdami tu nebude chýbať ani Kia.

Spoločnosť Kia si dala za cieľ zvýšiť predaj elektromobilov na 920 000 kusov v roku 2030 a stať sa popredným svetovým predajcom produktov udržateľnej elektrickej mobility. Kia plánuje do roku 2026 posilniť svoj rad elektromobilov o 11 modelov, pričom prvým z nich je EV6. Z týchto 11 modelov bude sedem využívať architektúru E-GMP a štyri budú elektrickými derivátmi existujúcich modelov.

Kia ponúka pestrú paletu elektrifikovaných modelov, na eFleet Day príde prezentovať tieto modely:

Kia Niro PHEV

Model Niro 2. generácie spĺňa komplexné a rôznorodé potreby dnešných používateľov áut ohľaduplných k životnému prostrediu. Uľahčuje prechod k udržateľnej mobilite prostredníctvom radu pohonných jednotiek s nízkymi až nulovými emisiami. Vozidlo existuje v týchto verziách: hybridne elektrické (HEV), plug-in hybridné (PHEV) a čisto elektrické (EV).

Modely HEV a PHEV využívajú mimoriadne efektívny 1,6-litrový benzínový motor Kia Smartstream GDI. Elektrické Niro s akumulátorom poskytuje ekologické a praktické výhody s dojazdom 463 km (WLTP) čisto len na elektrický pohon. Dokonalá kombinácia formy a funkcie zaisťuje, že nové Niro je bezpečné rodinné vozidlo s priaznivými ekonomickými a ekologickými vlastnosťami.

Kia Niro | Zdroj: Kia

Maximálny kombinovaný výkon vozidla je 183 koní, čomu pomáha aj 62 kW výkon elektromotora. Dojazd na čisto elektrický pohon sa pohybuje na úrovni 65 km (podľa WLTP). S modelom Niro PHEV prichádza na trh novinka v podobe 5,5 kWh vysokonapäťového ohrievača s pozitívnym teplotným koeficientom. Kia Niro sa dokonca stalo víťazom ankety o ženský automobil roka 2023.

Kia EV6

Výnimočný a priekopnícky elektrický crossover Kia EV6 disponuje dlhým dojazdom, nulovými emisiami a špičkovým 800-voltovým ultra-rýchlym nabíjaním. To zabezpečí, že EV6-ka sa dokáže nabiť z 10 % na 80 % len za 18 minút. Pri nabití na 100 % kapacity dokážete na nej prejsť až 528 kilometrov. Skvelé jazdné vlastnosti modelu EV6 ešte viac zvýrazňuje špičkové nastavenie tlmičov, ktoré umožňuje športovú jazdu s vysokou úrovňou komfortu a kultivovanosti.

Je stelesnením nového vozidla Kia. Zrodil sa s cieľom inšpirovať na každej ceste výrazným dizajnom, progresívnou konštrukciou, inovatívnymi technológiami a vzrušujúcim elektrickým výkonom. Model EV6 je prvý elektromobil, ktorý spoločnosť Kia navrhla a vyvinula na úplne novej globálnej modulárnej platforme pre elektromobily (E-GMP).

Kia EV6 TEST
Kia EV6 | Zdroj: Radovan Hlôška

Model EV6 bol navrhnutý podľa novej dizajnovej filozofie značky s názvom „Zjednotenie protikladov“, ktorá čerpá inšpiráciu z kontrastov vyskytujúcich sa v prírode i v ľudskej spoločnosti. Novinkou je k dispozícii aj výkonný audiosystém Meridian® s priestorovým zvukom a 14 reproduktormi. Špičkový informačno-zábavný systém využíva dve zaoblené širokouhlé obrazovky s uhlopriečkou 12,3“ a vysokým rozlíšením. Aby bola zaistená bezpečnosť a pohodlie na diaľnici, model EV6 prichádza s najnovším asistentom pri jazde na diaľnici s podporou pri zmene jazdného pruhu (HDA 2).

eFleet Day 2023 v skratke

Chcete novinky od Kia zažiť na vlastnej koži? Tak to nesmiete chýbať na konferencii eFleet Day 2023! Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa ešte dnes.

  • Elektromobilita vo firme: Odpovede na všetky otázky vo veci prevádzky elektromobilov vo firme
  • Prednášky a diskusie: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky
  • Testovacie jazdy: Predvádzacie vozidlá k dispozícii na testovacie jazdy
  • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, zástupcami automobiliek a infraštruktúry
Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár