eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Xmarton na eFleet Day 2023: Elektrický carsharing a vozový park pod drobnohľadom

Nemôže chýbať spoločnosť Xmarton, ktorá sa vyznačuje komplexným riešením pre nepretržitú správu elektrického vozového parku.

ZSE Drive na eFleet Day 2023: Komplexné riešenia pre nabíjanie elektromobilov vo firmách

ZSE Drive problematiku nabíjania zastrešuje od A po Z. To znamená, že do jej pôsobnosti patrí aj segment firemnej elektromobility. 

eFleet Day 2023: So svojimi esami prichádza aj Opel

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj nemecká automobilka Opel. Tešiť sa môžeme na modely ako Astra PHEV, Zafira e-Life a Grandland GSe.

eFleet Day 2023: Kia elektrifikuje naplno. Prichádza s týmito modelmi

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj juhokórejská automobilka Kia. Tešiť sa môžeme na modely ako Kia EV6 či Niro PHEV.

eFleet Day 2023: Elektromobilita na Slovensku potrebuje nové impulzy

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu vo firme, sa nezadržateľne blíži. Toto prinesie!

Registrujte sa na eFleet Day

Kedy sa do firemného vozového parku oplatí zaradiť elektromobily? Podľa čoho si vybrať ten správny model a ako sa vôbec dá pripraviť na elektrifikáciu? To je len malá časť otázok, ktorými bude do detailov sprevádzať odborná konferencia eFleet Day 2023.

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od ľudí a firiem, ktorí už elektrické autá denne používajú. Testovacie jazdy a ukážka najnovších elektromobilov. Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky. Presne o tom bude eFleet Day 2023, ktorý už 29. marca 2023 prebehne v priestoroch x-bionic® sphere, Šamorín.

Konferenciu eFleet Day 2023 zastrešujú aj tie najzvučnejšie mená automobilového segmentu. So svojimi skúsenosťami, exkluzívnym portfóliom a testovacími jazdami tu nebude chýbať ani Renault.

Renault Megane E-Tech

Na podujatí eFleet Day sa môžete tešiť aj na tento minuloročný model od francúzskeho výrobcu. Jeho dynamický a elegantný štýl prekračuje všetky očakávania. Megane E-Tech sa môže pochváliť 450 km reálnym dojazdom (WLTP). Oproti konkurenčným modelom je dokonca oveľa ľahší, keďže váži len niečo cez dve tony.

Renault Megane e-Tech 2022
Renault Megane e-Tech | Zdroj: Tomáš Kanálik

To mu zabezpečí lepší dojazd a celkovú spotrebu, a odzrkadlí sa to najmä na nižšej potrebe nabíjania vozidla. Ak už aj potrebujete nabíjať, nemáte sa čoho obávať. Megane E-Tech si dokážete nabiť z 0 % na 80 % za približne pol hodinu. Dokonca ak budete potrebovať prejsť len 100 km, takúto časť batérie zvládnete nabiť za 7 minút.

Renault Megane e-Tech 2022
Renault Megane e-Tech | Zdroj: Tomáš Kanálik

Vo Francúzsku sa rozhodli zakomponovať do tohto vozu veľmi tenkú, len 11 cm „hrubú“ batériu, ktorá je uložená v podvozku. Aj vďaka tomuto kroku zabezpečil Renault pre pasažierov množstvo priestoru navyše, či už na sedenie alebo aj pre batožinu. Ak sa pozrieme na konkurenčné vozy, ani jeden z nich nemá batériu tenšiu.

Renault Megane EV TEST
Renault Megane e-Tech | Zdroj: Radovan Hlôška

Pri pohľade dovnútra sa stretneme s prémiovými materiálmi, ktoré sú šetrné k prírode. Až 95 % vozidla je vyrobených z recyklovateľných materiálov, a to dokonca aj batéria. Potešia sa aj milovníci hudby. Vozidlo je vybavené špičkovým systémom od výrobcu Harman Kardon. Okrem toto je E-Tech vybavený „cocoon effectom,“ ktorý zabezpečuje odhlučnenie vozidla až o 50 % lepšie ako pri bežných automobiloch.

Renault Kangoo Van E-Tech Electric

Rovnako ako pri Megane E-Techu, aj pri Kangoo Van E-Tech sa dočkáme batérie umiestnenej pod podlahou automobilu. V čisto elektrickej verzii vozidla sa preto nestretnete so žiadnymi kompromismi vo veľkosti priestorov. Nákladový priestor ponúka objem až 3,9 m3, úžitkovú hmotnosť 600 kg a ťažnú kapacitu 1 500 kg. Rovnako ako pri klasickej verzii so spaľovacím motorom sa dočkáme tradičných prvkov ako skladací nosič „Easy Inside Rack“, či systému otvárania bočných dverí „Open Sesame.“

Renault Kangoo Van E-Tech Electric | Zdroj: Renault

Elektrická verzia obsahuje 45 kWh batériu, ktorá dokáže zabezpečiť 300 km dojazd (WLTP). Dobíjanie zabezpečia nabíjačky s výkonom 11 kW alebo 22 kW, rovnako ako pokročilý termálny manažment pre udržiavanie ideálnej teploty. Za príplatok si však viete zadovážiť aj 80 kW DC rýchlonabíjanie, prostredníctvom ktorého si viete za 30 minút nabíjania zabezpečiť 170 km dojazdu.

Renault Kangoo Van E-Tech Electric | Zdroj: Renault

Vozidlo poháňa elektromotor s výkonom 90 kW a krútivým momentom 245 Nm. Dostupná je aj režim jazdy Eco, ktorý obmedzuje maximálny výkon a rýchlosť, no dosiahnete s ním lepšie hodnoty dojazdu. Ako už býva pri elektrických vozidlách štandardom, aj Kangoo Van E-Tech ponúka systém s 3 úrovňami rekuperačného brzdenia. Za príplatok je možné siahnuť po 10-palcovom digitálnom displeji, vyhrievanom čelnom skle, vyhrievanom volante aj vyhrievaných predných sedadlách.

eFleet Day 2023 v skratke

Chcete novinky od Renault zažiť na vlastnej koži? Tak to nesmiete chýbať na konferencii eFleet Day 2023! Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa ešte dnes.

  • Elektromobilita vo firme: Odpovede na všetky otázky vo veci prevádzky elektromobilov vo firme
  • Prednášky a diskusie: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky
  • Testovacie jazdy: Predvádzacie vozidlá k dispozícii na testovacie jazdy
  • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, zástupcami automobiliek a infraštruktúry