eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Xmarton na eFleet Day 2023: Elektrický carsharing a vozový park pod drobnohľadom

Nemôže chýbať spoločnosť Xmarton, ktorá sa vyznačuje komplexným riešením pre nepretržitú správu elektrického vozového parku.

ZSE Drive na eFleet Day 2023: Komplexné riešenia pre nabíjanie elektromobilov vo firmách

ZSE Drive problematiku nabíjania zastrešuje od A po Z. To znamená, že do jej pôsobnosti patrí aj segment firemnej elektromobility. 

eFleet Day 2023: So svojimi esami prichádza aj Opel

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj nemecká automobilka Opel. Tešiť sa môžeme na modely ako Astra PHEV, Zafira e-Life a Grandland GSe.

eFleet Day 2023: Kia elektrifikuje naplno. Prichádza s týmito modelmi

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj juhokórejská automobilka Kia. Tešiť sa môžeme na modely ako Kia EV6 či Niro PHEV.

eFleet Day 2023: Elektromobilita na Slovensku potrebuje nové impulzy

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu vo firme, sa nezadržateľne blíži. Toto prinesie!

Registrujte sa na eFleet Day

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu vo firmách, bude miestom mnohých netradičných stretnutí. O jedno z nich sa postará aj zastúpenie značky Peugeot. Práve eFleet Day 2023 bude 29. marca 2023 hostiť vôbec prvé stretnutie odbornej verejnosti s novým modelom Peugeot 408, ktorý bude v predaji dostupný aj v plne elektrickej verzii.

Nepôjde o žiadnu suchopádnu statickú výstavu. Nový Peugeot 408 v prevedení plug-in hybrid bude dostupný priamo na testovacie jazdy. Prvý stret s jedinečným modelom snáď nemôže byť lepším. Nepôjde však o jediný elektrifikovaný model z dielne značky Peugeot.  

Na konferencii sa po jeho boku objaví aj plug-in hybrid Peugeot 308 SW a plne elektrický plne elektrický úžitkáč Peugeot e-Rifter. Automobilka na to pri prezentácii e-mobility ide bez okolkov. Aj spomínaná dvojica preto bude počas trvania akcie dostupná na testovacie jazdy! Návštevníci si budú môcť priamo na vlastnej koži vyskúšať, že autá s elektrickým pohonom hravo zapadajú do firemného sveta.

Nový Peugeot 408: Dynamické prekvapenie

Peugeot 408 je prekvapením. Sviežim vánkom v sektore, kde by ste už možno žiadne veľké prekvapenia nečakali. Značka sa na to proste rozhodla ísť trochu inak.  Prináša novú karosársku verziu fastback na vrchole segmentu C a svojím modelom jasne demonštruje, že má čo povedať. Zameriava sa na efektívnosť, ostré, no príťažlivé krivky, vrcholové technológie z oblasti elektrifikácie, no dodáva aj to, čo je pred očami skryté. Emócie a pôžitok z jazdy. 

Vôbec pritom nezabúda na praktickosť. S dĺžkou 4,69 m vychádzajúcou z rázvoru dlhého 2,79 m v sebe Peugeot 408 ukrýva poriadne priestranný druhý rad sedadiel s množstvom priestoru pre nohy. Veľkoryso dimenzovaný je aj batožinový priestor s objemom 536 litrov, ktorý možno po sklopení operadiel zadných sedadiel zväčšiť až na 1 611 litrov.

Nový Peugeot 408 | Foto: Peugeot

Nie je to len o vnútornom priestore a štýlovej jazde. Konštruktéri si dali záležať aj na efektívnosti nového modelu. A treba povedať, že kombinácia úsilia v oblasti aerodynamiky, zníženia hmotnosti a motorov s nízkymi emisiami prináša svoje zaslúžené ovocie. Peugeot 408 vyniká pozoruhodne nízkou priemernou spotrebou, a to pre hybridy, ako aj pre benzínovú verziu. Novinka sa stáva stelesnením filozofie a vynaliezavosti značky, ktorá sa na nič nehrá.

Ponuka motorov poháňajúcich Peugeot 408 zahŕňa dve plug-in hybridné verzie s výkonmi 132 a 165 kW (180 a 225 k), ako aj benzínovú verziu s výkonom 96 kW (130 k). Všetky tri sa spájajú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8. Netreba sa báť. Opomenutá nebola ani plne elektrická verzia. Tá na trh dorazí vo vyzretej podobe plnej skúseností o niekoľko mesiacov neskôr.

Peugeot 408 ponúka vodičovi aj pasažierom najnovšiu generáciu Peugeot  i -Cockpit®, ktorú okamžite spoznáte podľa kompaktného volantu vytvoreného pre potešenie z jazdy a kontrolovanú agilitu. Informačný systém kladie dôraz na najnovšie technológie, pokročilú konektivitu pri zachovaní intuitívneho ovládania všetkých kľúčových prvkov.

Nový Peugeot 408 pevne sedí na kolesách s priemerom 720 mm. Jeho ikonické 20-palcové ráfiky nesú netradičný geometrický dizajn. Už na prvý pohľad je jasné kam patrí. Svetelný podpis v tvare tesáku ho dokonale začleňuje  do rodiny Peugeot rovnako ako LED svetlá s troma pazúrmi situované v zadnej časti.

Nový Peugeot 408 | Foto: Peugeot

Pohodová jazda sa nemôže zaobísť bez dôvtipných riešení pre bezpečnosť posádky a všetkých účastníkov cestnej premávky. Nové “levíča” preto prichádza s vychytávkami ako je funkcia Night Vision, ktorá upozorňuje na zvieratá, chodcov alebo cyklistov pred vami ešte skôr, ako na nich stihne dopadnúť diaľkové svetlo či monitorovanie mŕtveho uhla až na 75 metrov. Rear Traffic Alert zase upozorní na každé potenciálne nebezpečenstvo pri cúvaní. Čerešničkou na torte je E-call+ núdzové volanie s informáciami o počte cestujúcich a polohe vrátane smeru vozidla na ceste.

Ide len o malú ukážku z komplexného rad najnovšej generácie asistenčných systémov, ktoré čerpajú informácie zo 6 kamier a 9 radarov. Vďaka nim sú jazda, manévrovanie a cestovanie bezpečnejšie a plynulejšie než kedykoľvek predtým.

Nový Peugeot 408 | Foto: Peugeot
Nový Peugeot 408 | Foto: Peugeot

Peugeot 408 už teraz vyráža smerom k poloautonómnej jazde, ktorá dorazí neskôr. Balík Drive Assist 2.0 pozostáva z adaptívneho tempomatu s funkciou Stop and Go a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu, ku ktorým pridáva poloautomatickú zmenu jazdného pruhu a odporúčanie predpokladanej rýchlosti.

S cieľom podporiť svojich zákazníkov pri energetickom prechode ponúka značka Peugeot celý rad služieb založených na niekoľkých pilieroch. Či už ide o komplexný rad riešení nabíjania v domácnosti alebo na pracovisku, verejný nabíjací balík cez Free2Move eSolutions alebo kontrolu, plánovanie, spustenie, či odloženie nabíjania batérie, Peugeot má elektrickú jazdu proste v krvi.

S horúcou novinkou sa budete môcť naživo zoznámiť už 29. marca 2023 počas konferencie eFleet Day 2023. Tak neváhajte a svoje miesto si zabezpečte už dnes. Netreba váhať. Počet miest pre účastníkov je limitovaný!