eFleet Day 2023: Firemná elektromobilita od A po Z pod taktovkou Mercedes-Benz

V prípade flotily Mercedes-Benz sa môžete tešiť na modely Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito , eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. 

eFleet Day 2023: Nahliadnite s ejoin za oponu nabíjacích riešení pre elektromobily

Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie.

eFleet Day 2023 bude hostiť zákaznícku premiéru Audi Q8 Sportback e-tron

Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku.

eFleet Day 2023: ChargeUp – Kompletné riešenia nabíjania pre vozový park

ChargeUp poskytuje inteligentný softvér, nabíjacie stanice pre všetkých a smart aplikáciu pre elektromobilistov. Prídu aj na eFleet Day 2023.

eFleet Day 2023: BMW smeruje k elektrickej budúcnosti. Predstaví špičkovú elektrickú limuzínu BMW i7

BMW pokračuje na svojej ceste smerom k elektromobilite. V roku 2021 viac ako zdvojnásobila predaj plne elektrických vozidiel a nezastavuje.

Xmarton na eFleet Day 2023: Elektrický carsharing a vozový park pod drobnohľadom

Nemôže chýbať spoločnosť Xmarton, ktorá sa vyznačuje komplexným riešením pre nepretržitú správu elektrického vozového parku.

ZSE Drive na eFleet Day 2023: Komplexné riešenia pre nabíjanie elektromobilov vo firmách

ZSE Drive problematiku nabíjania zastrešuje od A po Z. To znamená, že do jej pôsobnosti patrí aj segment firemnej elektromobility. 

eFleet Day 2023: So svojimi esami prichádza aj Opel

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj nemecká automobilka Opel. Tešiť sa môžeme na modely ako Astra PHEV, Zafira e-Life a Grandland GSe.

eFleet Day 2023: Kia elektrifikuje naplno. Prichádza s týmito modelmi

Na podujatí eFleet Day 2023 sa zúčastní aj juhokórejská automobilka Kia. Tešiť sa môžeme na modely ako Kia EV6 či Niro PHEV.

eFleet Day 2023: Elektromobilita na Slovensku potrebuje nové impulzy

eFleet Day 2023, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu vo firme, sa nezadržateľne blíži. Toto prinesie!

Registrujte sa na eFleet Day

Konzorcium firiem EES prináša jedinečnú príležitosť pre firmy, ktoré zvažujú prechod na EV fleet, aj preto nemôže chýbať na podujatí eFleet Day 2023. Elektrifikácia firemného vozového parku si vyžaduje spoluprácu viacerých partnerov a odborníkov z rôznych oblastí. Výzvy sú vzájomne prepojené a ich riešenie je takmer nemožné zabezpečiť roztrieštenými ponukami od jednotlivých dodávateľov. Práve preto vzniklo konzorcium EES – aby vďaka holistickému prístupu vytváralo v prospech zákazníkov konjunktúru v sektore elektromobility na slovenskom trhu.

Kto všetko patrí pod EES?

Konzorcium EES (E-MOBILITY EKOSYSTÉM) tvoria lídri v rôznych odvetviach, ktorých spolupráca je nevyhnutná pri prechode firmy na elektromobil. Členmi konzorcia sú GreenWay, Business Lease, ŠKODA, Eurowag, M3Soft, Greenlogy a Národný energetický projekt, ktorí vám pomôžu s analýzou potrieb a možností, telematikou, optimálnym mixom vozidiel, operatívnym leasingom, nabíjacou infraštruktúrou, financovaním infraštruktúry, verejnou sieťou a roamingom, obnoviteľnými zdrojmi, rozúčtovaním nákladov a prevádzkou. Spojenými silami dokážu tieto spoločnosti zabezpečiť naozaj efektívny a plynulý prechod firiem na čistejšiu mobilitu, pretože vyriešia vaše potreby v oblasti financovania, infraštruktúry, udržateľnosti, energetických zdrojov aj finančnej efektívnosti.

EES sa detailne venuje všetkým krokom nevyhnutným pri zavádzaní EV fleetu s využitím expertných skúsenostívedomostí svojich členov – vrátane návrhu optimálneho mixu vozidiel, ponuky operatívneho leasingu, vybudovania nabíjacej infraštruktúry, zabezpečenia jej financovania, sprístupnenia nabíjania vo verejnej sieti a v roamingu, budovania obnoviteľných zdrojov, rozúčtovania nákladov a následnej prevádzky. Všetky tieto kroky sú totiž kľúčové pre úspešný prechod na elektromobilitu vo firemnom sektore.

eFleet Day 2023 je už druhým ročníkom konferencie zameranej na elektromobilitu vo firemnom sektore. Konzorcium EES preto na tomto podujatí nemôže chýbať a určite využije príležitosť predstaviť svoje služby a riešenia potenciálnym zákazníkom. V EES vznikla koncentrácia vysokej miery odbornosti a skúseností, ktoré pre účastníkov eFleet Day 2023 budú jednoznačným prínosom.

Tu je desatoro cesty k plynulému prechodu vášho fleetu k čistejšej mobilite. Členovia konzorcia EES tieto kroky podrobne predstavia na podujatí eFleet Day 2023, ktoré sa koná už 29. marca v x-bionic® sphere v Šamoríne.

 1. ANALÝZA POTRIEB A MOŽNOSTÍ – v prvého kroku sa definujú ciele, ktoré chce spoločnosť dosiahnuť transformáciou fleetu. Vstupná analýza ukáže úsporu na celkových nákladoch, pokles emisií, zvýšenie efektivity s telematikou, výšku úspory s fotovoltikou a ďalšie.
 2. TELEMATIKA – získanie presných dát o reálnom využívaní vozového parku cez telematické jednotky. Na základe získaných údajov vznikne návrh najvhodnejšieho mixu elektrických a hybridných vozidiel. Tieto služby v rámci EES poskytuje Eurowag.
 3. OPTIMÁLNY MIX VOZIDIEL – Analýza vozového parku, miest využívania vozidiel a cestovných zvyklostí vodičov. S využitím sofistikovaných konzultačných nástrojov pripravíme návrh transformácie na EV fleet a pre manažérske rozhodovanie zabezpečíme porovnanie TCO. V rámci konzorcia EES tieto služby poskytujú spoločnosti Business Lease a ŠKODA.
 4. OPERATÍVNY LEASING – S nulovou vstupnou investíciou môžete dosiahnuť 100 % e-mobilitu za každých okolností. Mesačná platba pri operatívnom leasingu pokrýva nielen financovanie, ale aj všetky služby spojené s prevádzkou vozidla. V EES tieto služby poskytuje Business Lease.
 5. NABÍJACIA INFRAŠTRUKTÚRA – Dáta zo vstupnej analýzy ukážu, ako sa každé vozidlo využíva, aký ma denný nájazd, ako dlho a kde parkuje. Vďaka tomu dokáže GreenWay navrhnúť nabíjaciu infraštruktúru na mieru tak, aby boli vaše elektrické vozidlá vždy nabité.
 6. FINANCOVANIE INFRAŠTRUKTÚRY – V spolupráci s partnerskou bankou dokáže GreenWay zabezpečiť aj financovanie výstavby potrebnej infraštruktúry. V súčasnosti je to na slovenskom trhu unikátne riešenie. Umožní vám to bezstarostné zriadenie firemných nabíjačiek všade tam, kde budú potrebné a využívané.
 7. VEREJNÁ SIEŤ A ROAMING – Vďaka špeciálnej fleetovej ponuke sa vaše EV môžu nabiť na viac ako tisícke verejných staníc GreenWay na Slovensku a v Poľsku. Pohodlné cestovanie po celej Európe zas zabezpečí 26 roamingových partnerov a ich viac ako 14 tisíc staníc.
 8. OBNOVITEĽNÉ ZDROJE – Dokážeme garantovať, že vaše vozidlá nabijeme vždy len 100 % zelenou elektrinou vyrobenou stovkami malých a stredných výrobcov priamo na Slovensku. Ak vám záleží na znižovaní vplyvov na životné prostredie, môžete si vybudovať vlastné fotovoltické zdroje. V rámci EES tieto služby poskytujú spoločnosti Greenlogy, M3soft a Národný energetický projekt.
 9. ROZÚČTOVANIE NÁKLADOV – V online reporte máte prístup ku všetkým údajom o prevádzke vášho EV fleetu. Aktuálny prehľad o nabíjaní máte bez ohľadu na to, či bolo realizované na verejnej, firemnej alebo domácej infraštruktúre. V EES tieto služby poskytujú spoločnosti GreenWay a Eurowag.
 10. PREVÁDZKA – Inteligentný systém na správu odberu energie optimálne využíva aktuálne dostupné kapacity pripojenia. V mnohých prípadoch to ušetrí investície do navyšovania príkonu odberného miesta. Všetky nabíjacie stanice v sieti GreenWay sú vybavené inteligentným energetickým manažmentom, sú spravované online a majú 24/7 diaľkový dohľad doplnený nonstop službami Technickej podpory.

eFleet Day 2023 v skratke

Chcete si vyskúšať najnovšie elektromobily? Chcete poradiť či sa vašej spoločnosti oplatí prejsť na elektrickú flotilu? Tak to nesmiete chýbať na konferencii eFleet Day 2023! Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa ešte dnes. 

 • Elektromobilita vo firme: Odpovede na všetky otázky vo veci prevádzky elektromobilov vo firme
 • Prednášky a diskusie: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky
 • Testovacie jazdy: Predvádzacie vozidlá k dispozícii na testovacie jazdy
 • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, zástupcami automobiliek a infraštruktúry