Komu sa do firmy oplatí nasadiť elektromobily, plug-in hybridy a hybridy? Ako vyberať elektromobil, v akých situáciách je ekonomicky výhodnejší, a čo sú jeho riziká v spojení s neskúsenými vodičmi?

Odpovede na všetky otázky spojené s prevádzkou elektromobilov vo vašej firme, priamo od tých najpovolanejších, prinesie odborná konferencia eFleet Day 2022. Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od zákazníkov, ktorí už elektrické autá používajú. V kombinácii s testovacími jazdami získate skutočný pohľad na svet elektrických vozidiel, ktoré dnes rozhodne majú svoje miesto vo firemnej sfére.

Konferenciu eFleet Day 2022 zastrešujú najväčšie automobilové spoločnosti, vrátane zástupcov značky Hyundai. Nepôjde však o žiadnu nudnú teóriu. Skúsenosti z praxe sa spájajú s testovacími jazdami, aby si každý mohol vyskúšať, čo všetko v sebe skrýva elektrifikované portfólio Hyundai. Na účastníkov bude čakať impozantná trojica Hyundai IONIQ 5, Hyundai TUCSON  Plug-in Hybrid a Hyundai SANTA FE  Plug-in Hybrid.

Hyundai IONIQ 5

IONIQ 5 je prvý model postavený na novej špecializovanej architektúre spoločnosti Hyundai Motor Group pre batériové elektrické vozidlá s názvom Electric Global Modular Platform (E-GMP). Je to tiež prvý model v novej produktovej rade značky IONIQ, ktorá nanovo definuje životný štýl elektrickej mobility pomocou udržateľných a inovatívnych funkcií – od ekologických materiálov jeho interiérového dizajnu, cez solárnu strechu až po ultrarýchle nabíjanie a funkciu Vehicle-to-Load.

Hyundai IONIQ 5 je na našom trhu dostupný v dvoch verziách pohonu kolies. Najvyššia verzia s pohonom všetkých štyroch kolies ponúkne maximálny výkon 225 kW a krútiaci moment 605 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne už za 5,2 sekundy. Verzia len so zadným náhonom ponúkne 160 kW a krútiaci moment 350 Nm so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy. Vozidlo je pripravené aj na ťažné zariadenie, vďaka ktorému je možné ťahať príves s hmotnosťou do 1600 kilogramov.

Dojazd elektromobilu Hyundai IONIQ 5 vo verzii s dlhým dojazdom, teda s väčšou batériou s využiteľnou kapacitou 72,6 kWh, je podľa normy WLTP presne 481 kilometrov. Vďaka extrémne rýchlemu nabíjaniu už za 18 minút na nabíjačke získate dojazd 336 kilometrov, čo je skvelá hodnota. Inak povedané, batéria získa za 5 minút nabíjania na podporovanej stanici dostatok energie na 100 kilometrov dojazdu.

IONIQ 5 toho prináša skutočne veľa. Obrovskú pozornosť priťahuje najmä technológiou V2L – Vehicle to Load. Vozidlo je vybavené plnohodnotnou 230V elektrickou zásuvkou s výkonom 3,6 kW v interiéri, no energiu je možné čerpať aj cez adaptér z elektrickej zásuvky, ktorá sa bežne používa na nabíjanie vozidla. Práve vďaka nej si k autu bez problémov pripojíte elektrické spotrebiče s využitím elektrickej energie z trakčnej batérie. A niečo také sa proste obvykle nevidí.

Foto: Hyundai

Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid

TUCSON Plug-in Hybrid je najvýkonnejším variantom tohto SUV. Kombinácia benzínového motora 1,6 TGDi, elektromotora a 13,8 kWh batérie prináša celkový výkon hybridného systému až 195 kW a umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,2 sekundy.

Plug-in hybridný TUCSON je v ponuke v dvoch úrovniach výbavy: Style a Premium. V obidvoch prípadoch vždy s pohonom 4×4 a 6-stupňovou automatickou prevodovkou shift by wire s pádlami pod volantom. TUCSON Plug-in Hybrid poskytuje dojazd čisto na elektrinu vyše 60 kilometrov.

Nový TUCSON je prvým SUV značky Hyundai vyvinutým podľa novej filozofie dizajnu, tzv. zmyselnej športovosti. Jeho svalnatý postoj kombinuje ostré uhly a dynamické proporcie s výraznými plochami, čím vytvára progresívny vzhľad bez oslabenia robustnej tradície SUV modelového radu TUCSON.

TUCSON predstavuje jedinečné spojenie vizuálnej krásy a špičkových technológií ukrytých pred bežným pohľadom. Najmodernejšie technológie sú pritom prítomné prakticky všade, vďaka čomu sa bežná jazda mení na nezabudnuteľný zážitok.

Foto: Hyundai

Hyundai  SANTA FE Plug-in Hybrid

Najnovší model SANTA FE, to je atraktívne SUV, ktoré má príťažlivý vzhľad a v plug-in hybridnej verzii s možnosťou nabíjania ponúkne viac ako 50 kilometrov elektrického dojazdu. Všestranné SUV je dostupné aj vo voliteľnej 7-miestnej verzii, takže sa hodí aj na prevoz väčšieho počtu ľudí, pri zachovaní maximálneho pohodlia. O bezpečnosť sa starajú najmodernejšie asistenčné a ochranné systémy, vďaka čomu je jazda úplne bezstarostná.

Hyundai SANTA FE PHEV je vybavený štvorvalcovým motorom 1,6 T-GDi, ktorý ponúka výkon 132 kW, no spaľovaciemu motoru sekunduje aj elektromotor s výkonom 66,9 kW, takže výkonu má na rozdávanie. Vozidlo je vybavené batériou s kapacitou 13,8 kWh, ktorá zabezpečí dostatok energie na 58-kilometrový plne elektrický dojazd. Plug-in hybridná verzia bola od základov navrhnutá na novej platforme, aby svojmu majiteľovi prináša všetky benefity elektrifikácie. Vďaka tomu spája to najlepšie z obidvoch svetov.

Foto: Hyundai

Testovacie jazdy priamo na eFleet Day 2022

Spomínanú trojicu elektrických áut si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať návštevníci konferencie eFleet Day 2022 už 6. apríla 2022. Týmto spôsobom získajú najlepší pohľad na to, o čom je vlastne elektromobilita v praxi. Testovacie jazdy budú priamou súčasťou oficiálneho programu, prebiehať budú v poobedných hodinách.

Zaregistrujte sa ešte dnes a získajte akciovú cenu

Pre prvých záujemcov, ktorí sa na akciu eFleet Day 2022 zaregistrujú do 31.3.2022, je pripravená špeciálna cena vstupenky. Namiesto klasických 89€ im bude zaúčtovaná len cena 39€ (bez DPH). Akcia je obmedzená časovo, nie počtom vstupeniek. Takže neváhajte!