Ako je to s elektromobilitou vo firemnom prostredí? Čo môžete očakávať od nového elektrického úžitkového vozidla, a aké benefity so sebou vlastne prinesie prechod na elektrickú jazdu? 

Odpovede na všetky otázky spojené s prevádzkou elektromobilov vo vašej firme, priamo od tých najpovolanejších, prinesie odborná konferencia eFleet Day 2022

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od zákazníkov, ktorí už elektrické autá už používajú. V kombinácii s testovacími jazdami ukážu priamy pohľad na svet elektrických vozidiel, ktoré majú svoje miesto vo firemnej sfére.

Mercedes-Benz a príklady z praxe

Konferenciu zastrešujú najväčšie automobilové spoločnosti, vrátane popredných zástupcov značky Mercedes-Benz. Plne podchytené budú obidva svety – osobné aj úžitkové vozidlá. Týmto spôsobom návštevníci získajú kompletný pohľad na celú problematiku elektromobilov vo vašej firme.

Výber elektromobilu pre firemné využívanie sa od bežnej kúpy vozidla pre koncového používateľa líši a má svoje špecifické stránky. Práve tie budú podrobne prezentované počas konferencie. V prípade Mercedes-Benz je ponuka pripravovaná každému zákazníkovi na mieru, pričom nejde len o samotný predaj vozidla, ale o komplexné služby vrátane poradenstva vo všetkých potrebných oblastiach.

Testovacie jazdy priamo na mieste

V prípade prezentácií na eFleet Day 2022 budú preto kľúčovú úlohu zohrávať informácie postavené na konkrétnych prípadoch z praxe pri skutočných klientoch. Na mieste budú vystavené, a v niektorých prípadoch na testovacie účely pripravené úžitkové vozidlá Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito Tourer a EQV od Mercedes-EQ. Pridajú sa aj osobné elektromobily EQS, EQB a EQA od Mercedes-EQ.

Mercedes-Benz eSprinter

Skriňové vozidlo eSprinter je ideálnym riešením pre prípady, kedy firma hľadá efektívne vozidlo pre prepravu primárne v mestských trasách. Elektrická verzia sa drží tradície a prináša všetky skvelé vlastnosti, ktorými sú modely Sprinter známe už viac ako dva desaťročia. 

eSprinter je spoľahlivý, hospodárny a flexibilný. Pýši sa elektrickým dojazdom 157 kilometrov[1] a efektívnym elektrickým pohonom s výkonom max. 85 kW. Objem ložného priestoru 11 m³ nie je elektrickým pohonom žiadnym spôsobom obmedzený, akumulátor je uložený pod ním. Užitočné zaťaženie je maximálne 1 006 kg.

Foto Mercedes-Benz

Mercedes-Benz eVito Tourer

Mercedes-Benz eVito Tourer ponúka veľkorysí priestor s ôsmimi miestami pre prepravu osôb. Napriek plne elektrickému pohonu v tomto smere nedochádza k žiadnemu kompromisu.

Model eVito Tourer je vybavený elektromotorov s výkonom 150 kW a akumulátorom s kapacitou 90 kWh. To sa podpisuje na elektrickom dojazde až 360 kilometrov[1] . Skvele zapadá do mestskej premávky a bez najmenších problémov zvláda aj dlhšie trasy. Akumulátor je možné na rýchlonabíjacej stanici s výkonom 110 kW v priebehu cca 45 minút nabiť z 10 na 80 %.

Foto Mercedes-Benz

EQV od Mercedes-EQ

Luxusné elektrické veľkoprioestorové vozidlo od značky Mercedes-EQ, ktoré je špecializované na elektromobilitu so všetkým, čo k tomu patrí. Maximálne pohodlie, elektromotor s výkonom 150 kW, elektrický dojazd až 360 kilometrov[1] a podpora nabíjania s výkonom až 110 kW, ktorá umožňuje nabitie z 10 na 80% kapacity akumulátora len za 45 minút sú len niektoré zo skvelých vlastností tohto jedinečného modelu.

S príchodom modelu EQV od Mercedes-EQ začína nová doba elektrických dodávok. Prvotriedne technológie snúbené s priestranným interiérom prinášajú úplne nový zážitok z jazdy. Pre šoféra, ale aj pasažierov.

Foto Mercedes-Benz

Všetky tieto modely si budete môcť naživo pozrieť a vyskúšať priamo na konferencii eFleet Day 2022.

Čo všetko ponúka Mercedes-Benz?

Mercedes-Benz predstaví aj svoje hlavné benefity pre firemných zákazníkov, vrátane bezplatného servisu, certifikátu na akumulátor, služby Mercedes me, aplikácie na podporu prechodu na e-mobilitu či celkovej problematike nabíjania a prevádzky elektromobilov. Chýbať nemôže ani téma možností financovania, či už ide o finančný alebo operatívny leasing.

Priblížené budú aj všetky praktické stránky prevádzky firemného vozového parku. Od možností klasického servisu až po špecializované služby 24-hodinovej podpory, vďaka ktorej dochádza k eliminovaniu krízových situácií, ktoré so sebou prináša život na cestách.

Záruka na auto aj akumulátor, k tomu nepretržitý servis

Základom pre pohodovú jazdu je bezplatný servis v cene elektromobilu po dobu 6 rokov, prípadne 160 000 najazdených kilometrov. K tomu sa pridáva certifikát na akumulátor na 8 rokov alebo 160 000 najazdených kilometrov. 

Aby toho nebolo málo, pridáva sa záruka mobility Mobilo Van, v rámci ktorej sú promptne riešenie všetky problémy – porucha, nehoda, ale aj prípady vandalizmu. Služba pokrýva celú Európu a problémovú situáciu rieši buď opravou na mieste alebo náhradným vozidlom. V prípade, že je potrebný dlhší servisný zásah, využiť je možné náhradné cestovanie alebo bezplatné ubytovanie.

Riešenie mobility Mobilo je k pritom dispozícii pre úžitkové vozidlá Mercedes-Benz a obnovuje sa bezplatne po každej pravidelnej výrobcom predpísanej údržbe vykonanej v autorizovanom servise Mercedes-Benz – a to až po dobu 30 rokov.

Foto Mercedes-Benz

Digitálne služby pre všetky potreby

Pre komerčných zákazníkov je k dispozícii rozsiahly balík digitálnych služieb Mercedes me connect. Svojimi službami je zameraný na posilnenie troch kľúčových oblastí – pohodlie, podporu a bezpečnosť.

Ide napríklad o hlasového asistenta, diagnostiku na diaľku, aktualizácie softvéru, diaľkové sledovanie stavu vozidla a ovládanie niektorých prvkov, ako je odomykanie dverí či ovládanie okien.

V prípade elektromobilov je možné využívať napríklad špeciálne optimalizovanú navigáciu, zobrazovanie nabíjacích staníc a dojazdu či inteligentné nastavenie nabíjania a predklimatizovania a predkúrenie vozidla.

Príprava pre prechod na e-mobilitu cez aplikácie

Nemáte istotu, že elektromobil je tým správnym riešením pre vašu firmu? Pochybnosti pomôžu rozptýliť špecializované aplikácie na podporu prechodu na e-mobilitu.

Aplikácia EQ Ready na základe vašich dát z reálnych ciest analyzuje vaše jazdu. Sleduje najazdené kilometre, čas jazdy, správanie vozidla, výškový profil trasy či dokonca vonkajšiu teplotu. Tieto dáta následne vyhodnotí a zistí, či svoje cesty pohodlne zvládnete absolvovať elektromobilom, no na základe parametrov rovno odporučí aj možné riešenia priamo na mieru.

Nástroj eCost Calculator je zase určený na prepočet celkových nákladov, aby ste si pri úžitkových vozidlách vedeli prepočítať, či je prechod na elektromobil vhodný pre vašu firmu. Zobrazí celkové náklady na ročnú prevádzku a prepočíta aj cenu na najazdený kilometer. Ak vaša firma zvažuje prechod na elektromobil, tak ide o neoceniteľného pomocníka.

Wallbox, kábel a bezstarostné nabíjanie

S prevádzkou elektromobilov je úzko spojená potreba ich nabíjania. Vôbec sa toho ale netreba obávať, všetko je jednoduché už zo svojho princípu, no vďaka dodatočným službám od Mercedes-Benz sa to všetko stáva úplne bezstarostným.

Chcete nabíjať priamo vo firemných priestoroch? Tento problém vyriešia špecializované nabíjacie skrinky, takzvané wallboxy. Takéto riešenie, priamo so zabudovaným káblom, má Mercedes-Benz v ponuke, takže z nabíjania netreba mať žiadne obavy.

K dispozícii je aj flexibilný nabíjací systém, ktorý je praktickým riešením pre nabíjanie na cestách aj doma. Súčasťou sú adaptéry pre domáce zásuvky, priemyselné zásuvky a verejné nabíjacie stojany a nabíjacie skrinky, ktoré je možné prepojiť s prispôsobiteľným nabíjacím systémom alebo riadiacim prístrojom pomocou funkcie Plug & Play.

Flexibilný nabíjací systém je kompatibilný so všetkými súčasnými a budúcimi modelmi elektrických vozidiel a hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete od spoločnosti Mercedes-Benz.

Využívanie verejných nabíjacích staníc zase budete mať v malíčku vďaka službe Mercedes me Charge s možnosťou automatickej platby za nabíjanie svojho elektromobilu. Jednak služba otvára prístup k obrovskému počtu nabíjacích staníc po celej Európe. Pomôže nájsť tú najvhodnejšiu pre vašu aktuálnu trasu a starosti si nemusíte robiť ani s platením. Na konci mesiaca dostanete prehľadnú faktúru so všetkými nabíjaniami.

Foto Mercedes-Benz

Zaregistrujte sa ešte dnes a získajte akciovú cenu

Pre prvých záujemcov, ktorí sa na akciu eFleet Day 2022 zaregistrujú do 31.3.2022 je pripravená špeciálna cena vstupenky. Namiesto klasických 89€ im bude zaúčtovaná akciová cena 39€ (bez DPH). Akcia je obmedzená časovo, nie počtom vstupeniek, takže neváhajte! Dozviete sa tu všetko o elektromobile pre vašu firmu, a to aj priamo z úst fundovaných odborníkov spoločnosti Mercedes-Benz.

[1] Uvedené hodnoty boli zistené podľa predpísaného spôsobu merania metodikou WLTP. Skutočný dojazd závisí od konfigurácie vozidla, spôsobu a štýlu jazdy, vonkajších klimatických podmienok a pod.